>>> ILFIRIN <<<

Maestus - kytary, programování bicích, klávesy

Solvitur - zpěv, texty

Thorm - kytary

 

 >>> Historie <<<
Myšlenky o zrodu tohoto projektu se datují k úzkému začátku roku 2006. Za vším stálo přemítání, vesměs s podtextem vtipu či pozdvižení, o postavě, která je blízká snad každému člověku s láskou k přírodě. Krakonoš je postava stvořená na pomyslnou obranu Krkonoš od všech neduhů snažících se ničit její krásy. Vesměs se samozřejmě jedná o lidský faktor, který je zdrojem převážné části páchaného utrpení.
Těžko jsme hledali ten správný název, kterým se prezentovat. Přes "Bohemian Protector" či "Pastor", jsme dospěli až k nynějšímu, nejvýstižnějšímu pojmenování. "ILFIRIN" znamená v elfském jazyku "nesmrtelný", což je dokonalé pojmenování pro postavu, jež je v mysli spousty lidí již od útlého věku. Ano, možná se nabízí otázka, proč nepoužít jazyk český, ale považujeme za vhodné, aby za vším bylo trochu mystiky a člověk se musel zamyslet.
"Poslání", které jsme si zvolili, musí být doloženo i adekvátní hudbou. Nebylo by vhodné zaměřit se například na bezbožný masakr bez hlavy a paty... Zvolili jsme si cestu přes melodický black metal s vlivy "východních" kapel, čili, věřme, že osobitý pagan/black metal. Díky velmi nadanému hudebníkovi, který se s námi rozhodl spolupracovat, budeme moci obohacovat vlastní tvorbu flétnami a vytvářet čistě "ambientní" intra, povětšinou díky klávesám. Základ tedy rozhodně lze hledat v black metalu, zbytek budou jen obohacující přísady.
Prvním počinem, který pod hlavičkou ILFIRINu vyjde, bude demo "Věčný Poutník". Obsahovat bude 6 skladeb + cover (lze říci spíše remake) verzi "Jesus Tod" od kultovních Burzum. Skladba bude rovněž umístěna na chystaném česko-slovenském tributu. Po vydání dema, které zhruba plánujeme na Listopad, budou následovat koncerty. Věříme, že naše budoucnost bude příjemná a jsme zvědavi na reakce posluchačů.
Solvitur, 2006